Najczęściej zadawane pytania

Nie. Wszystkiego co będzie Ci potrzebne nauczysz się podczas zajęć teoretycznych i praktycznych.

Aby zostać Strzelcem musisz mieć 16 lat. Jeśli nie masz jeszcze ukończonych 16 lat skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się czy jest możliwość dołączenia do szkolenia.

Rekrutację prowadzimy od września do końca października. Jeśli chciałbyś/chciałabyś dołączyć w innym terminie skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się czy jest taka możliwość.

Zajęcia odbywają się w środy popołudniu (co tydzień) i w soboty od rana do popołudnia (co dwa tygodnie).

W środę zajęcia odbywają się w naszej siedzibie przy ul. Źródłowej 52. W soboty prowadzimy zajęcia w terenie na południowo-zachodnich obrzeżach Łodzi. Dokładna lokalizacja podawana jest przed każdymi zajęciami.

Zajęcia prowadzone są w ramach składki członkowskiej w wysokości
10 zł/miesiąc. Jednorazowa opłata magazynowa za wypożyczenie sprzętu wynosi 50 zł.

Na początek trzeba kupić buty taktyczne za kostkę w kolorze czarnym (koszt ok. 200 zł) oraz mundur polowy wz. 2010 (ok. 150 zł). Mundur można nabyć za naszym pośrednictwem i spłacić jego wartość w 3 miesięcznych ratach.

Tak. Ze względu na lokalizację naszej siedziby na terenie Jednostki Wojskowej oraz współpracę z Wojskiem Polskim niezbędne jest abyś posiadał/a polskie obywatelstwo.

Tak, zgodnie z Zarządzeniem nr 8/MON osoby należące do organizacji proobronnych mogą liczyć na dodatkowe punkty podczas rekrutacji. Ponadto kończąc Kurs szkolenia unitarnego oraz zaawansowanego zyskasz umiejętności, które przydadzą Ci się w dalszej służbie wojskwowej.

Nie, jeśli byłeś już członkiem innej Jednostki Strzeleckiej lub przeszedłeś przeszkolenie wojskowe w zakresie szkolenia unitarnego możesz dołączyć od razu do Kursu szkolenia zaawansowanego lub do działalności w Stowarzyszeniu. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów.